ČESKÝ FREESTYLE MX RIDER PODMOL NA MS TRETÍ

Pre fanúšikov freestyle motokrosu meno Podmol alebo teda PodmolBrothers určite nie je cudzie. Reč je o bratoch Podmolových, teda o mladšom Filipovi a staršom Liborovi. Práve obaja bratia nedávno – 3. Novembra 2018 – vypredali českú O2 Arénu vrámci akcie FMX Gladiators Games aby ukázali po prvý krát v Českej republike dvojité salto.

Obaja už majú za sebou aj prvé preteky seriálu Majstrovstiev sveta v tejto disciplíne. Mladšiemu Filipovi sa moc nedarilo. Spadol už na prvom skoku z quaterpipu, keď sa snažil o nový trik hneď na ostro. Pád nebol našťastie vážny a tak Filip svoju jazdu aj dokončil. Žiaľ kvoli pádu mu porotcovia museli odčítať niekoľko bodov a to už nestačilo na finále.

Starší Libor sa do finále dostal a bolo z toho dokonca aj pódiové umiestnenie. Z prvého preteku seriálu Majstrovstiev sveta Freestlye motokrosu si odniesol 3. miesto. Ako Libor píše vo svojom instagramovom poste na profile @liborpodmol … jazdilo sa mu skvele, aj keď pád sa mu taktiež nevyhol ale našťastie len v tréninku.

V závode už všetko klapalo ako malo. Libor odhalil aj tajomstvo úspechu – žiaden stres, správne dýchanie, nebátie sa a dokonca priznal, že väčšinu trikov neskákal na tvrdý dopad viac ako 3 mesiace, no v jeho jazde to vidieť nebolo. Ako finálny trik zvolil bodavarialem California Roll, ktorý naposledy skákal na už spomínanom evente FMX Gladiator Games (pozn. 3. Novembra 2018). V Španielsku, kde trénoval 3 týždne si na tento trik netrúfol ani do mäkkého molitánu skočiť., netajil sa priznať Libor Podmol verejne v statuse na instagrame. 

Zdieľaj aj kamošom

YOUR COMMENT

Specify Instagram Client ID in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work