AZÚROVÁ FREERIDE WORLD TOUR V RAKÚSKOM FIEBERBRUNNE

Svetová Freeride tour mala svoju zastávku aj v rakúskom Fieberbrunne. Počasie pripravilo pre riderov nádherné azuro, snehové podmienky boli taktiež výborné. A tak návštevníci a fanúšikovia freeride lyžovania a snowboardingu mohli v sobotu 23. februára sledovať ďalšiu vydarenú zastávku tour. Rideri a samozrejme aj riderky na snowboardoch a lyžiach predvádzali dych berúce skoky a triky, vyberali ťažké lines aby získali čo najviac bodov od poroty.

Medzi mužmi na snowboardoch dominoval francúz Victor De Le Rue so ziskom 88.67 boda. Sekundova mu američan Davey Baird so ziskom 85.33 bodu. Tretie miesto obsadil jeho krajan Sammy Luebke s 80.67 boda.

Taliansky freeride skier Markus Eder obsadil so ziskom 92.33 boda prvé miesto. Druhé miesto si odniesol američan Andrew Pollard so ziskom 85.33 boda a tretie miesto patrilo francúzovi Leovi Slemettovi so ziskom 84.33 boda.

Medzi ženami na lyžiach dominovala nórka Hedvig Wessel so ziskom 86 boda. Druhé miesto patrilo američanke Jacquelie Pollard so stratou 4 bodov na víťazku. Tretia švajčiarka Elisabeth Gerritzen stratila 6 bodov.

V ženskej snowboard kategórií prvenstvo si odjazila francúzska Marion Haerty so ziskom 78.33 boda. Druhá priečka patrila ruske Anne Orlovej so ziskom 72.33 boda. Tretia priečka patrila američanke Erike Vikander so stratou takmer 12 bodov na víťazku.