FREERIDE WORLD TOUR V KANADE POZNÁ SVOJICH VÍŤAZOV!

Svetová freeride tour zavítala so svojou zastávkou do kanadského Kicking Horse Golden BC rezortu. Organizátori dátum preteku potvrdili na utorok 5. februára. A tak sa aj stalo, teda odjazdilo. Všetkých pretekárov čakalo slnečné počasie a takmer bezvetrie. 

Profil trate

Štart A sa nachádzal vo výške 2504 metrov nad morom, štart B o 50m nižšie vo výške 2454 metrov nad morom. Finiš vo výške 2180 metrov nad morom, čo činilo rozdiel 324 výškových metrov, sklon trate bol 44°. 

SNOWBOARD WOMEN

Prvá priiečka v ženskej snowboard kategóríi patrila francúzske Marion Haerty, ktorej aktuálne patrí 3 priečka v celkom rankingu. Druhé miesto v Kanade patrilo japonke Wakana Hama, jej patrí celkovo až posledné 7. miesto. Tretie miesto si odniesla rakušanka Manuela Mandl, ktorá aktuálne je na druhom mieste v celkom poradí. Líderka celkového poradia, ruska Anna Orlova obsadila predposledné, šieste miesto.

snb women

SNOWBOARD MEN

V mužskej kategórii putuje prvenstvo z Kanady taktiež do francúzska, vyjazdil ho Victor De Le Rue, tomu v celkovom poradí patrí 5. miesto. O toto umiestnenie sa po preteku v Kicking Horse Golden BC rezorte delí s američanom Sammy Luebke, ktorý obsadil druhé miesto. Tretia priečka patrí ďalšiemu američanovi Blake Hamm, ktorý je v celkovom rankingu tejto sezóny na 4. priečke. Líder, rakušan, Gigi Rüf obsadil až siedme miesto z celkových deviatich pretekároch mužskej kategórií na snowboardoch. 

snb men

SKI WOMEN

Medzi ženami na lyžiach prekvapila američanka Jacqueline Pollard, ktorej kanadský svah sadol najviac a vyjazdila prvú priečku. V celkovom rankingu jej patrí až 8. miesto. Druhé miesto si z Kanady odnáša talianka, a aktuálna líderka celkového hodnotenia Arianna Tricomi. Tretie miesto putuje do USA zásluhou Hazel Birnbaum, tej patrí v celkovom hodnotení piate miesto.

ski women

SKI MEN

Prvenstvo v elitnej kategórií medzi mužmi na lyžiach si, s hodnotením poroty 93 bodov, odniesol Craig Murray  z Nového Zelándu. V celkovom poradí mu patrí piata priečka. V tesnom závese, s hodnotením 92 bodov skončil aktuálny líder celkového hodnotenia talian Markus Eder. Tretie miesto si odjazdil domáci skier Logan Pehota, ktorý sa v rámci Freeride World Tour predstavil premiérovo. 

ski men

Čo ďalej?…

Pretekárov čaká najbližšie zastávka v rakúskom FIeberbunne. Predbežný termín je vypísaný na 22. – 28. Februára 2019. Viac info sa dozviete priamo na ich webe.

Minuloročné prvenstvo v Rakúsku brala Lorrain Huber (SKI), Marion Haerty (SNOW), Mickael Bimboes (SKI) a Gigi Rüf (SNOW).

Po tejto zastávke jazdcov čakajú ešte dve. A to hneď 2. – 8. Marca Andorra a koncom marca 23. – 31. Marca sezónu ukončia vo švajčiarskom Verbier.

Viac o FREERIDE WORLD TOUR sa dozviete na:

Facebook: Freeride World Tour
Instagram: @freerideworldtour
Web: www.freerideworldtour.com
Youtube: FreerideWorldTourTV

Zdieľaj aj kamošom

YOUR COMMENT

Specify Instagram Client ID in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work